پشتیبانی شبکه

کارشناسان و تکنسین‌های شبکه در بخش پشتیبانی وظیفه دارند تا از سیستم‌ها و تجهیزات به گونه‌ای نگهداری و مراقبت کنند که شرکت‌ها و صاحبان کسب و کار کم‌ترین مشکلات و مقرون به صرفه‌ترین هزینه نگهداری کامپیوتر را در این بخش داشته باشند. کارشناسان شبکه درک عمیقی از مزایا و معایب زیربنایی شبکه های کامپیوتری مختلف دارند.

شبکه-ترکانت

مهمترین وظایف کارشناسان پشتیبانی شبکه  متخصصان شرکت ترکانت :

✓شناسایی مشکلات شبکه توسط کارشناسان متخصص

✓نظارت شبکه‌های کامپیوتری به صورت مداوم

✓بروز رسانی امنیتی شبکه سازمان یا شرکت

✓پشتیبانی شبکه و سخت افزار

✓اموزش کارکنان در سیستم‌های جدید

✓مستندسازی تجهیزات و سرویس های موجود در شبکه

✓تهیه و ارائه گزارش از وضعیت شبکه و تجهیزات آن

✓بررسی دوره‌ای سرویس‌ها و نرم‌ افزارهای شبکه از نظر سلامت عملکرد

✓درک روشنی از تجارت کارفرمایان و نیازهای کاربران سیستم های کامپیوتری

✓گرفتن اطلاعات از پرسنل در رابطه با نحوه عملکرد سیستم‌ها و تجهیزاتی که به صورت مستقیم با آن‌ها سر و کار دارند

رفع ایرادات و مشکلات شبکه

چنانچه به دلایل مختلف مشکلات و ایراداتی در شبکه به وجود آید، کارشناسان شبکه وظیفه دارند به این مشکلات رسیدگی کرده و آن را برطرف نمایند. در این بخش انجام وظایف و رفع ایرادات در سریع‌ترین زمان ممکن بسیار اهمیت دارد. چرا که اغلب این مشکلات شبکه موجب می‌شوند یک نفر و یا چندین نفر در مجموعه نتوانند به صورت درست و کامل به امور کاری خود بپردازند و همین امر می‌تواند خسارات و ضررهای زیادی را به شرکت تحمیل کند.

این بخش از پشتیبانی معمولاً به دو شکل حضوری و یا به صورت از راه دور ارائه می‌گردد. در حالت حضوری کارشناسان در اولین فرصت به محل شرکت مراجعه کرده و از نزدیک در صدد حل مشکلات بر می‌آیند. اما در بعضی از موارد این امکان وجود دارد که کارشناسان به صورت ریموت و یا از راه دور توسط نرم‌افزارهای مختص این کار، اقدام به حل مشکلات نمایند.

ترکانت-شبکه
ترکانت-شبکه

آینده نگری و رفع نیازهای آتی شبکه

جایی که کارشناسان پشتیبانی شبکه کار می کنند، مسئولیت های آن را تحت تاثیر قرار می دهد. یکی‌دیگر از مسئولیت‌های پشتیبان شبکه، بررسی نیازهای آتی شبکه شرکت‌های طرف قرارداد می‌باشد. شرکت‌های پشتیبانی کامپیوتر و شبکه موظف هستند که با بررسی وضعیت شبکه، یک آینده‌نگری دقیق در خصوص وضعیت شبکه داشته باشند. ممکن است در آینده:

✓نیاز به تغییرات کوچک و بزرگ در شبکه باشد.

✓سیستم‌ها احتیاج به ارتقاء و یا تعویض داشته باشند.

✓ممکن است در بعضی موارد برای جلوگیری از وقوع مشکلات احتمالی نیاز به تغییرات در شبکه و یا به کاربردن سیستم‌ها و سرویس‌های جدید باشد.

✓نیاز به تعمیر یا تعویض تجهیزات زیرساخت شبکه باشد.

✓نیاز به بالابردن سطح امنیت شبکه باشد.

✓نیاز به جابه‌جایی تجهیزات شبکه باشد.